Nieuwe begroting online, overzichtelijk en eenvoudig

geplaatst in: Nieuws | 0

OPMEER – VVD wethouder Buis: ‘Vanaf dit jaar gebruiken wij een programma om de begroting online makkelijk te bekijken. Met onze vernieuwde begroting kunt u met een paar klikken alle financiën eenvoudig bekijken. Met deze ontwikkeling weet ik zeker dat we aan de wens van velen voldoen om de begroting overzichtelijker en gebruiksvriendelijk te presenteren. Natuurlijk stond onze begroting al meerdere jaren online. Dat was een pdf-document waar men eindeloos in kon scrollen. Niet echt overzichtelijk dus. De begroting bestaat uit de meerjarige uitwerking van het coalitieprogramma, belangrijke bestuurlijke items en financiën.’


De gemeenteraad van gemeente Opmeer heeft op 10 november 2022 de programmabegroting 2023 inclusief de meerjarenraming 2024 – 2026 vastgesteld. De begroting is opgesteld door het college van burgemeester en wethouders en is de eerste van de nieuwe collegeperiode. Het uiterlijk van de begroting is veranderd. VVD wethouder Financiën Vincent Buis: ‘We hebben hard gewerkt om een begroting te realiseren die online makkelijk te bekijken is.’
  

 

Onderdelen begroting    

De programmabegroting bestaat uit veel verschillende informatie en financiële onderbouwingen. Bij alle verschillende programma’s waaronder veiligheid, onderwijs, duurzaamheid en economie leest u wat we willen bereiken, wat we ervoor gaan doen en wat het mag kosten. De programmabegroting is te bekijken via www.opmeer.nl