VVD Opmeer investeert 1,6 miljoen in duurzaam energiepark

geplaatst in: Nieuws | 0

OPMEER – VVD Opmeer heeft samen met de voltallige gemeenteraad unaniem een krediet van € 1.621.592 beschikbaar gesteld voor de verwerving van ca. 7 ha agrarische grond voor de realisatie van een duurzame energievoorziening. Hiermee wordt actief uitvoering gegeven aan het coalitieprogramma “Vitaal Opmeer”:
– De CO2-uitstoot dient verminderd te worden;
– De Klimaatverandering maakt het noodzakelijk om maatregelen te nemen;
– We gaan over naar een duurzame energievoorziening en een circulaire economie;
– Binnen 4 jaar is Opmeer ingericht op de toekomst met zichtbare resultaten op het gebied van duurzaamheid en energieopwekking.

Door het beschikbaar stellen van financiële middelen kan de gemeente 3 percelen grond (ca. 7 ha) liggend naast bedrijventerrein De Veken 4 en omgeving verwerven en daardoor de regie voeren in de ontwikkeling en realisatie van een duurzaam energiepark om daarmee bij te dragen aan de doelstellingen van het Klimaatakkoord, in het bijzonder de Regionale
energiestrategie.